понеділок, 26 грудня 2011 р.

60 років першому українському і європейському комп'ютеру, створеному у Києві ( + ФОТО, ВІДЕО )60 років тому у Феофанії під Києвом 12 осіб запустили в будівлі монастиря 1-й на європейському континенті цифровий комп'ютер. Цю групу ентузіастів очолював Сергій Лебедєв.

Спочатку МЕЛМ замислювалася як макет або модель Великої електронної лічильної машини (ВЕЛМ), перший час буква "М" в назві означала "модель". Робота над машиною носила дослідний характер, з метою експериментальної перевірки принципів побудови універсальних цифрових ЕВМ.
Офіційний блог компанії Google відзначив 60-річчя введення в експлуатацію першого в континентальній Європі комп'ютера і записав інтерв'ю з учасником групи Борисом Малиновським.

  25 грудня 1951 ВЕЛМ була прийнята комісією Академії наук і офіційно введена в експлуатацію. На цей момент аналогічні машини були тільки у США і Великобританії.

  До 1957 року МЕЛМ активно експлуатувалася, в тому числі і при створенні водневої бомби. Далі машина була демонтована і в кінці кінців викинута.


Джерело - internetua.com

3 коментарі: