середа, 4 квітня 2012 р.

Глави усіх українських церков, окрім УПЦ МП, закликали Януковича помилувати Тимошенко


Глави низки українських християнських церков закликають Президента України Віктора Януковича помилувати екс-прем'єра Юлію Тимошенко

"Церква не втручається в державні справи, в тому числі судові. Водночас, обов’язок церкви - закликати до прощення, милосердя і любові до ближнього. Переконані, що проявом цих, Богом заповіданих чеснот, стало б, зокрема, помилування Юлії Володимирівни Тимошенко та звільнення її від подальшого покарання", - йдеться у зверненні предстоятелів церков до Глави держави, яке зачитав народний депутат Володимир Яворівський (фракція БЮТ-Батьківщина) на прес-конференції у вівторок в Києві.

Предстоятелі християнських церков просять Президента змінити положення про порядок здійснення помилування, яке затверджено його указом від 19 вересня 2010 року, і закріпити право клопотання про помилування не тільки за засудженою особою, але і надати це право родичам та іншим громадянам, у яких є відповідний суспільний авторитет і визнання.

На думку вищого духовенства, зміна цього положення в умовах ще недосконалої судової системи в Україні та в період проведення судової реформи дасть Президенту можливість виправляти помилки правосуддя.

Глави церков закликають Януковича задовольнити їх прохання і своїм рішенням помилувати Тимошенко, повністю звільнивши її від покарання.

Вони також закликають Президента використати дані йому Конституцією повноваження для термінової реалізації радикальних змін у сфері державної політики щодо дотримання прав і свобод в Україні, зокрема, в частині судочинства.

Дане звернення підписали глава УПЦ КП Філарет (Денисенко), глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук), керуючий справами Римо-католицької церкви Маркіян Трофим'як, предстоятель Української автокефальної православної церкви Мефодій (Кудряков), а також представники низки євангелістських церков.

Яворівський зазначив, що під зверненням немає підпису предстоятеля УПЦ МП.

"Найкраще було б поставити це питання (чому немає підпису голови УПЦ МП) Володимиру, але ви знаєте, що предстоятель сьогодні перебуває в лікарні, там є колосальні внутрішні проблеми, тому його підпису тут немає. Може, він з'явиться, може, він не з'явиться, але не ми готували цього листа. Цей лист готували ті, хто його підписали. І я навіть не можу вам пояснити, чи зверталися вони до Московського патріархату", - сказав він.

Депутат наголосив, що дане звернення писали особисто керівники зазначених християнських церков.

Як повідомлялося, раніше творча і наукова інтелігенція України попросила Януковича помилувати Тимошенко.


Джерело - vidgolos.com

Немає коментарів:

Дописати коментар