субота, 14 квітня 2018 р.

"Труханівська Січ" завітала до Лозової

Більше 100 дітей та їхніх інструкторів-вихователів з 13-ти областей України приїхали до нашого міста аби побачити історичні місця, пов'язані з національними змаганнями першої половини 20 ст.

Громадські активісти та міська влада розробили маршрут та забезпечили його виконання.Піший похід (а саме така вимога була у гостей) розпочалася з центру міста - вокзалу, місця колишнього розміщення  церкви  в районі магазину "Автограф", пам'ятника Шевченку, дошки загиблим АТОВцям, Музею. Далі - кладовище, де є могили дисидентів, загиблим АТОВцям, Хрест жертвам голодомору.


Після обіду, який був організований міською владою (так само, як і сніданок та вечеря), подорож продовжилася відвіданням місцевих пожежників та Хреста "Героям України". Трохи згодом, біля пам'ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбулася зустріч з "чорнобильцями".

Екскурсію впродовж ходи проводив історик  В'ячеслав Труш, а також Олександр Забуга та інші працівники Музею - В'ячеслав Харченко та Олена Суарес,  представники пожежників. Перед гостями мали слово громадські активісти - АТОвці Сергій Беседа (голова Спілки), Роман Авраменко, Сергій Мороз, Юрій Кожухарьов, Борис Довгань, керівник Спілки чорнобильців Олександр Дяченко. Я виступив біля пам'ятника Т. Шевченку та Хресті - розповів про заходи, які проводить патріотична громадськість Лозівщині, трохи згадав минуле - національне відродження кінця 80- х, початку 90- х років.Нажаль, далі я не зміг взяти участь в подальших заходах - тренінговому занятті із лідерами місцевого учнівського самоврядування та концерті в Лозівському училищі культури і мистецтва. Чекаємо нових дописів звідти! Переконаний, там було також все цікаво і корисно!


Завтра на "труханівців" очікує Краматорськ...

Громадські активісти дякують Лозівській міській раді, зокрема Управлінню освіти та Відділу культури за активне сприяння в організації зустрічі гостей .


Максим Інкін

2 коментарі: