середа, 25 січня 2012 р.

ПАРЄ рекомендує Україні знизити прохідний бар’єр на виборах

 
ПАРЄ рекомендує Україні знизити прохідний бар’єр для партій на парламентських виборах. Раніше українська влада ігнорувала аналогічні зауваження Венеціанської комісії. 
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) може рекомендувати Україні знизити виборчий поріг на виборах до Верховної Ради (ВР) і дозволити брати участь у виборах блокам партій. Про це йдеться у проекті резолюції ПАРЄ.

 «ПАРЄ стурбована тим, що підвищення порогу на пропорційних виборах до 5%, у поєднанні з забороною партіям формувати виборчі блоки для участі у виборах, може негативно позначитися на можливості нових або невеликих партій пройти до парламенту. Асамблея стурбована тим, що ці положення можуть знизити плюралізм і збільшити поляризацію в новому парламенті. ПАРЄ рекомендує знизити пороги і зняти заборону на виборчі блоки напередодні наступних парламентських виборів», — йдеться в документі.

 У проекті резолюції також відзначається постійне включення в закон про вибори положення, що обмежує право балотуватися засудженим, незалежно від тяжкості вчиненого злочину. Згідно з документом, ПАРЄ може звернутися з проханням негайно прийняти конституційні поправки, які б дозволили видалити подібні положення з виборчого законодавства.

 Ці рекомендації збігаються із зауваженнями Венеціанської комісії, а також української опозиції, які були ігноровані владою при прийнятті закону «Про вибори народних депутатів» восени 2011 року.

 У документі також міститься заклик до влади України повністю виконати рекомендації Групи держав проти корупції (ГРЕКО) щодо фінансування політичних партій.

 Як повідомлялося, напередодні радник президента України Олена Лукаш виключила можливість змін у виборчий закон.

 Нагадаємо, що парламентські вибори повинні відбутися у жовтні 2012 року. Відповідно до прийнятого 17 листопада 2011 року закону, вибори пройдуть за змішаною пропорційно-мажоритарною системою.

Джерело - news.dt.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар