понеділок, 12 березня 2012 р.

Павлоград: тренінг Центру "Демократія через культуру"


Сучасне місто має бути привабливим не тільки для інвесторів, а насамперед для його мешканців. Сучасні міста у світі конкурують між собою не стільки за обсягами бюджетів та кількістю пам”яток культури – найперше вони конкурують за рівнем розвитку сучасних форм творчого життя, його розмаїтістю, інноваційним підходом до економіки сектора культури, розвитком малого та середнього підприємництва тощо.

Протягом 28-29 лютого в нашому місті Центром розвитку «Демократія через культуру» проходився семінар – тренінг, який відкрили секретар Павлоградської міської ради Аматов Є.В. та начальник обласного управління культури і туризму Дніпропетровської обласної адміністрації Першина Н.Г. У семінарі взяли участь директор Центру, експерт Ради Європи з питань культурної політики, член Європейського парламенту культури, консультант Міністерства культури України – Олександр Алімович Буценко, тренер-модератор, заступник директора ЦР «Демократія через культуру», експерт та тренер з питань фінансової політики та міжбюджетних відносин — Саулє Байтуківна Ільїних, представник Мелітопольського міськвиконкому, депутатського корпусу Павлограда, громадських й політичних організацій, працівники установ та закладів міста, засоби масової інформації.
Центр розвитку «Демократія через культуру»- це перша недержавна інституція з аналізу культурної політики в Україні, що тісно співпрацює з теоретиками та практиками з питань культурної політики на місцевому, національному та міжнародному рівнях, зокрема з галузевими міністерствами, комітетами Верховної Ради України, органами місцевого самоврядування, незалежними та міжнародними організаціями (Рада Європи, Європейський парламент культури, Європейський культурний фонд, Європейський інститут порівняльних досліджень у галузі культури і мистецтв та ін.).
Тренінгові заняття з активом міста проводилися Центром розвитку «Демократія через культуру».
В своєму виступі Олександр Алімович зосередив увагу присутніх на напрямках розвитку Європейської культурної політики:
- Європі потрібна культура, що захищає основні права людини і демократію;
- культура, що сприяє творчості та уяві, унікальним здібностям;
- необхідна свобода культурного пошуку, вираження і поширення;
- потрібне змішане фінансування для державної, комерційної, недержавної та неформальної культури (культурна екосистема);
- в основі культурної політики має лежати фінансова підтримка досліджень і розробок;
- потрібні митці та культурні діячі, щоб зробити важливою етичну відповідальність керівників

Вважаємо, що м. Павлоград залучився до Програми Міжкультурних міст України, до якої вже увійшли 11 українських міст тому, що як визначились учасники семінару — ми дійсно унікальне місто:
 привабливе географічне розташування;
 неперевершений людський потенціал (творчий, науково-технічний, громадсько-активний);
 багате історико-культурне надбання.
Вступ Павлограда до Програми міжкультурних міст дасть змогу розвиватися не тільки культурні звязки, але і залучитися до співпраці з різними міста України та Європи у всіх напрямках життєдіяльності.
Але нажаль учасники семінару не змогли визначитися у чому відмінність м. Павлограда від інших міст України, тому чекаємо пропозиції мешканців міста щодо вашої думки з цього питання.
Ваші пропозиції приймаємо:
тел 6-30-60
електрона адреса: isidana1@ukr.net, jv1101@mail.ruДжерело - pavlograd-official.org

Немає коментарів:

Дописати коментар